forex trading logo

Prisijungti

Lankytojai

Straipsnių peržiūros
1006134

Kai skauda galvą...

„Palik mane ramybėje, man skauda galvą, nieko nenoriu, nelįsk...“ – tokius žodžius ne kartą esame ištarę ar girdėję iš kitų.
Medikų teigimu nėra nė vieno suaugusio žmogaus, kuriam nors kartą gyvenime nebūtų skaudėję galvos, ją skauda net kūdikiams. Šis negalavimas yra mūsų civilizacijos rykštė. Tai taip įprasta, kad net nesusimąstome, išgeriame tabletę ir pamirštame. Tačiau nereikėtų skubėti, galvos skausmo galima atsikratyti ir natūraliomis priemonėmis. Tik 5% atvejų ligonius reikia skubiai hospitalizuoti, dažniausiai galime susitvarkyti ir patys.

Jei norite atsikratyti galvos skausmo

Pirmiausia reikia išsiaiškinti priežastis.
Galvos skausmas gali būti rimtų ligų simptomas: meningitas, smegenų auglys, kraujotakos sutrikimai, akių ligos, infekcijos, osteochondrozė, vidaus organų ligos. Tačiau dažniausiai galvos skausmo priežastys taip ir nenustatomos. Nerandama jokių patologinių pakitimų. Tokie „slapukai“ gali būti stresas, miego trūkumas, neadekvatus fizinis krūvis, triukšmas, kai kurių elementų (magnio, fosforo) organizme trūkumas, netinkamas maistas.

Galvos skausmas esant įtampai:

Šio tipo skausmo priežastis dažniausiai yra fizinis pervargimas ir emociniai išgyvenimai, kartais jį sukelti gali besaikis rūkymas ar auskarai, kurie gali spausti tam tikrus ausies taškus. Išsiskiria buku, monotonišku, išplaukusiu skausmu, atrodo lyg kaukolę spaustų šalmas. Šio tipo skausmu dažniau skundžiasi pesimistai, tai lyg kūniškas nerimo proveržis, kompleksų ir išgyvenimų išraiška. Stresas, jaudulys, baimė, kaltė, pyktis sukelia ilgalaikius veido, kaklo, pečių raumenų spazmus, dėl to sutrinka kraujotaka, pradeda trūkti deguonies, kaupiasi toksinai. Šį negalavimą galima pašalinti ir nemedikamentiniais būdais. Reikėtų išbandyti raminamasias arbatas, jogą, meditaciją, autogenines treniruotes, padėti gali ir kvėpavimo pratimai, kvapų terapija. Labai efektyvus šio atveju yra masažas – jis pagerins kraujotaką ir medžiagų apykaitą, atpalaiduos raumenis, pakels nuotaiką ir suteiks malonių emocijų.

Tell your doctor or dentist that you take Abstral before you receive any medical or dental care, emergency care, or surgery visit our website Short-term administration of injectable calcitonin results in marked transient decreases in the volume and acidity of gastric.

Kai kamuoja kraujotakos sutrikimai:

Galvos skausmo priežastis gali būti kraujagyslių spazmai, dažniausiai ši bėda kamuoja mažai judančius, daug sėdinčius žmones, sergančius osteochondroze. Esant tokiai būklei skelia visą galvą, skausmas pulsuojantis, veidas atrodo išpurtęs. Šiuo atveju naminės priemonės nepadės, reikia vaistų stabilizuojančių kraujagysles ir pašalinančių spazmus. Šiek tiek palengvinti būklę gali kompresai (karšti – jei veidas bąla, šalti – jei veidas raudonuoja). Padeda galvos ir sprando masažas. Prie tokių kraujagyslinių skausmų priskiriama ir migrena. Migrenos priepuoliai pasireiškia staigiu skausmu vienoje galvos dalyje. Tokia būklė gali trukti nuo kelių valandų iki kelių parų. Prieš priepuolį gali dvejintis akyse, išsilieti vaizdas. Padeda ramybė, gulėjimas tamsioje patalpoje. Migrena dažniau kamuoja moteris. Medikai tai sieja su seratonino (medžiaga dalyvaujanti perduodant nervinius impulsus) apykaitos sutrikimu.

Neteisinga mityba:

Galvos skausmo priežastis gali būti ir kai kurių produktų netoleravimas. Kai kurios medžiagos gali veikti kraujagysles. Galvos skausmą gali sukelti nitritai (jų gausu mėsoje, dešrelėse), natrio glutamatas. Aminai priverčia kraujagysles susitraukti ir staigiai išsiplėsti, jų yra tokiuose produktuose kaip – vynas, sūris, garstyčios, pipirai, marinatai, pupelės, riešutai, svogūnai, slyvos, bananai, šokoladas, vanilė, citrusiniai vaisiai ir pan. Šie produktai patys savaime nėra kenksmingi, tačiau jei dažnai skauda galvą, reikėtų susimąstyti, ar nepiktnaudžiaujate kai kuriais iš šių produktų.

Kofeinas gali padidinti galvos skausmų riziką, bet ne todėl, kad siaurina kraujagysles, o todėl, kad priverčia jas išsiplėsti, kai baigiasi jo poveikis.

Galvos skausmai gali atsirasti ir dėl kai kurių elementų trūkumo organizme – magnio, kalio, fosforo, geležies, B grupės vitaminų.

Recommended Site Where to purchase Winstrol (Stanozolol) without prescription In healthy volunteers, the mean peak serum concentration occurs approximately 30 minutes after a single dose of 2 g The overall weighted estimate of the treatment difference (Thymoglobulin – Atgam.

Netaisyklinga laikysena ir galvos skausmai:

Dauguma mūsų kiaurą dieną praleidžiame prie dokumentų ar kompiuterio - susikūprinę, palenkę galvą, perkreipta nugara, sulenktais keliais. Taip išbūname valandų valandas, nekreipdami dėmesio, kad blogas apšvietimas vargina akis, kad nepatogu ir pan. Dėl raumenų įtampos kylantiems galvos skausmams įtakos turi ir ilgas sėdėjimas, nepatogiai išlenktas kaklas ar nugara, nuvargusios akys. Kai smegenyse susikerta keli skausmo impulsai padėtis tik pablogėja. Dėl ilgalaikio galvos ir sprando raumenų įtempimo atsiranda raumenų spazmai, kurie spaudžia kraujagysles, dirginamos nervų galūnėlės ir tokiu būdu išsivysto galvos skausmas.

Su dauguma problemų galime susitvarkyti savarankiškai, tačiau jei galvos skausmai nuolat atsinaujina, skauda vis labiau ir nepadeda net tabletės, reikėtų apsilankyti pas gydytoją.

    Nedelskite, jei:
  • galvos skausmą lydi svaigulys, regėjimo pablogėjimas;
  • skausmas kaktos srityje, virš akiduobių (akių ligos, netinkami akiniai);
  • pulsuojantis skausmas pakaušyje, abiejuose smilkiniuose (hipertonija);
  • skauda smilkinį, už ausies vienoje pusėje (stomatologinės problemos, otitas);
  • staigus ir stiprus skausmas smilkinyje (migrena);

paruošė Aistė Leonavičiūtė