forex trading logo

Prisijungti

Lankytojai

Straipsnių peržiūros
1006133

Aromaterapinis masažas sumažina menopauzės simptomus

Naujausių tyrimų duomenimis, aromaterapinis masažas atliekamas kartą per savaitę ryškiai sumažina menopauzės simptomus. Tyrime dalyvavo 52 klimakterinio amžiaus moterys. Jos atsitiktinai buvo suskirstytos į dvi grupes – „masažo“ grupė ir kontrolinė grupė. „Masažo“ grupėje buvo 25 moterys, kurioms kartą per savaitę buvo atliekamas 30min aromaterapinio masažo seansas, tyrimas vyko 8 savaites. Kontrolinėje grupėje 27 moterys gyveno įprastinį kasdinį gyvenimą be jokio gydymo. Dalyvių amžius svyravo tarp 45-54 metų.

Masažas buvo atliekamas tuo pačiu metu ir tą pačią dieną visas 8 savaites. Masažui buvo naudojamas levandų, rožių, geranijų ir jazminų eterinis aliejus, kartu su migdolų aliejumi.

Po 8 savaičių abiejų grupių būklė buvo palyginta. Toms, kurioms buvo atliekamas masažas, menopauzės simptomai buvo ryškiai sumažėję, jos beveik nesiskundė karščio „bangomis“, depresija ir kūno tirpimu. Kiti  simptomai, tokie kaip nemiga, nervingumas, silpnumas, raumenų ir galvos skausmai, smarkus širdies plakimas buvo pastebimai sumažėję.

Parengta pagal užsienio spaudą