forex trading logo

Prisijungti

Lankytojai

Straipsnių peržiūros
1006162

stebuklinga taškų galia

jau tūkstantmečius žinomas taškinio masažo gydomasis poveikis. Taškai veikiami įvairiai – spaudimu (akupresūra), adatomis (akupunktūra), temperatūra, vibracija ir pan. Ilgą laiką nebuvo žinoma kaip veikia šis mechanizmas, tačiau naujausių tyrimų duomenys padeda suprasti sudėtingą mūsų organizmo veikimą.

Japonijos mokslininkai atliko daug tyrimų, norėdami išsiaiškinti kaip veikia taškinis masažas. Vieno tyrimo metu stebėjo kaip akupresūra veikia pečių ir kaklo skausmus. Tyrimo metu žmonės, kenčiantys nuo ilgalaikio skausmo, buvo suskirstyti į 3 grupes. Kontrolinei grupei nebuvo taikoma joks masažas. Antrai grupei akupresūra buvo daroma toje vietoje, kur jaučiamas skausmas (lokalioji akupresūra). Paskutinėje grupėje taškai buvo spaudžiami toli nuo skausmo židinio (distalinė akupresūra). Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad grupėse kuriose buvo daromas masažas skausmas sumažėjo, taip pat palėngvėjo kiti simptomai – nuovargis, tempimas, bloga nuotaika, irzlumas. Grupėje, kurioje buvo atlikta lokalioji akupresūra, pastebėta, kad sulėtėjo širdies ritmas. Mokslininkai padarė išvadą, kad akupresūra, veikdama autonominę nervų sistemą, ne tik mažina skausmą, bet ir ramina bei atpalaiduoja.

Kito panašaus tyrimo metu, japonai tyrė, kaip tam tikrų skausmingų (trigerinių) taškų spaudimas veikia parasimpatinę nervų sistemą. Tyrime dalyvavo 6 sveikos moterys, kurių amžius 21m. visos dirbo stovimą darbą. Po darbo dienos merginos buvo prašomos ilsėtis gulint, tuo metu joms buvo atliekamas trigerinių taškų masažas ir matuojamas kraujospūdis, daroma elektrokardiograma. Šie tyrimai turėjo parodyti parasimpatinės nervų sistemos veiklos aktyvumą. Prieš ir po procedūros merginos buvo prašomos įvertinti savo savijautą 5 balų sistemoje, nuo „puikiai“ iki „išsekusi“. Akupresūra buvo atliekama 20min, tose vietose, kuriose labiausiai buvo jaučiamas nuovargis ir diskomforto jausmas. Masažą atliko tas pats terapeutas, spaudimo intensyvumą taikydamas individualiai, iki „malonaus skausmo“ pojūčio. Tyrimo rezultatai – sulėtėjęs širdies ritmas, sumažėjęs kraujospūdis; suaktyvėjusi parasimpatinė nervų sistema; sumažėjęs skausmas ir nuovargis raumenyse. Pasak mokslininkų, parasimpatinės nervų sistemos vaidmenį galima apibūdinti kaip „ilsėkis ir virškink“. Tik suprasdami kaip veikia mūsų organizmas galėsime jam padėti susitvarkyti su įvairiais negalavimais.

Beje, Taivano mokslininkų atliktas tyrimas parodė, kad akupresūra efektyviau gydo nugaros skausmą nei fizinė terapija (manualinė stimuliacija, fizioterapija, infraraudonųjų spindulių terapija, elektroterapija ir įvairūs pratimai). po mėnesį trukusio gydymoo, praėjus pusei metų Taipėjaus universiteto mokslininkai apklausė 129 pacientus,  kurie tyrimo metu buvo suskirstyti į 2 grupes ir gavo skirtingą gydymą. Po apklausos paaiškėjo, kad tie, kuriems buvo taikoma akupresūra jautė mažesnį nugaros skausmą, pagerėjusią nugaros funkciją nei kitos grupės pacientai. Mokslininkų teigimu akupresūra žymiai efektyviau gydo lėtinį skausmą ir greičiau atstato funkcijas nei kiti taikyti gydymo būdai.

pagal užsienio spaudą parengė A. Leonavičiūtė