forex trading logo

Prisijungti

Lankytojai

Straipsnių peržiūros
1006149

Naudinga ir viena masažo procedūra

Seniai žinoma, kad atlikus masažo kursą žymiai pagerėja sveikata, atsistato funkcijos. Naujausių tyrimų duomenimis teigiamą poveikį turi ir vienintelė masažo procedūra. Ypač didelį poveikį tai turi autoimuninei sistemai ir kataliziniams procesams.

Tyrėjai iš Cedars-Sinai medicinos centro (Los Andželas, JAV) atliko tyrimą kaip viena masažo procedūra veikia neuroendokrininę ir imuninę sistemas. „Atlikome tyrimą, nes pastaruoju metu masažo industrija plečiasi ir milijonai žmonių nors kartą per metus apsilanko pas masažo specialistus. Norėjome išsiaiškinti ar viena procedūra turi kokios nors įtakos“ – sako mokslininkai.

Vienai grupei buvo atliekamas intensyvus 45min. trunkantis masažas. Kontrolinei grupei buvo taikoma lengva terapija, kurios metu buvo naudojami lengvi glostomieji judesiai. Tyrime dalyvavo 18 – 45m. amžiaus sveiki žmonės. Mokslininkai remdamiesi ankstesnių tyrimų išvadomis spėjo, kad masažas turėtų sustiprinti imuninę sistemą.

Tyrimai parodė, KAD intensyvus masažas turi didesnį poveikį nei lengva terapija. Stipresnis masažas žymiai sumažina arginino – vazopresino kiekį kraujyje (antidiurezinis hipofizės hormonas, mažina išskiriamo šlapimo kiekį, padidina kraujospūdį, skatina kraujagyslių susiaurėjimą, turi įtakos smegenų veiklai). Taip pat sumažina išskiriamą kortizolio kiekį (vadinamasis „streso“ hormonas, didina gliukozės išsiskyrimą; per didelis gliukozės kiekis gali sukelti diabetą(. Aktyvus masažas taip pat žymiai padidina limfocitų kiekį kraujyje, todėl sustiprėja imunitetas.

Pagal šiuos tyrimus galima sakyti, kad net ir viena masažo procedūra turi įtakos pagumburio, hipofizės, antinksčių funkcijai ir imuninei sistemai.

Pagal užsienio spaudą parengė Aistė Leonavičiūtė