forex trading logo

Prisijungti

Lankytojai

Straipsnių peržiūros
1006147

Masažas gydo nemiga...

Miegas yra be galo svarbus faktorius palaikyti gerai sveikatai. Masažas gali padėti pagerinti miego kokybę ar net išgydyti nemigą. Naujausi tyrimai rodo, kad žmonės, kurie blogai miega ar išsimiega nekokybiškai turi padidėjusią įvairių uždegimų riziką. Vidiniai uždegimai gali netgi sukelti širdies ligas ar infarktą.

Buvo atliktas miego kokybės ir trukmės tyrimas, kuriame dalyvavo 525 vidutinio amžiaus žmonės. Buvo siekiama išsiaiškinti kaip miegas įtakoja širdies ligas. Mokslininkai nustatė, kad pastovus miego trūkumas didina uždegimą skatinančių hormonų kiekį kraujyje ir sukelia kraujagyslių pažeidimus. Tačiau norint plačiau paaiškinti lėtinio miego trūkumo poveikį sveikatai reikėtų atlikti daugiau tyrimų.

6 ar mažiau valandų trunkantis miegas didina kraujyje uždegimo žymenų kiekį (fibrinogeno, IL6 ir C reaktyvaus baltymo).

Ankstesni tyrimai parodė, kad žmonės miegantys 7-8 valandas gyvena ilgiausiai. O ypač trumpas ar ypač ilgas miegas didina mirtingumą. Nes tai dažnai yra susiję su aukštu kraujospūdžiu, nutukimu, diabetu, psichologiniu stresu – visais širdies ligų rizikos faktoriais.

Miego sutrikimus, be visų kitų priemonių, gali padėti sutvarkyti ir masažas. Raminantis ir atpalaiduojantis masažas gali netgi išgydyti nemigą. Masažo metu atsipalaiduoja raumenys, pagerėja centrinės nervų sistemos veikla, išsilygina širdies ritmas, pagerėja bendra kraujo ir medžiagų apytaka. Visa tai įtakoja atsipalaidavimą ir pagerėjusią miego kokybę.

pagal užsienio spaudą parengė A. Leonavičiūtė