forex trading logo

Prisijungti

Lankytojai

Straipsnių peržiūros
1006157

Gintaras ir jo gydomosios galios

Gintaras – Baltijos auksas… Tačiau tik neseniai pradėjome domėtis jo gydomosiomis savybėmis. Nors mūsų protėviai jau senų senovėje labai gerbė ir vertino gintarą (pavadinimas kilo iš žodžio „ginti, saugoti“). Net sukūrė nuostabią legendą apie jo atsiradimą. Pasak padavimo, gintaras – tai deivės Jūratės pilies nuolaužos, kurią sudaužė užsirūstinęs dievas Perkūnas, už Jūratės meilę paprastam mirtingajam Kąstyčiui.

Gintaras – tai priešistorinių laikų spygliuočių medžių sakai, sustingę prieš milijonus metų. Gintaro spalva labai skirtinga – nuo baltos iki juodos (ruda, geltona, raudona, žalia, mėlyna ir pan.). Nuo senovės šis mineralas viliojo žmones, skatino jų smalsuma. Tai vienaseniausių gamtos medžiagų, kurią gydymo, dvasinio gyvenimo ir puošybos reikmėms naudojo net pirmykščiai žmonės. Senovės baltai iš kartos į kartą perduodavo gintarinius papuošalus, senovės Romoje už gintaro gabalėlį galėjai nusipirkti vergą. „Gintaro kelias“ ne mažiau žinomas nei „šilko kelias“. Nuo Baltijos jūros pakrančių gintaras keliavo į Romą, Viduržemio jūros pakrantes, netgi pasiekdavo Kiniją, Japoniją. Senovės gydytojus ir išmnčius žavėjo išskirtinės gintaro savybės – sugebėjimas įsielektrinti ir kt. Gintaru buvo gydomos pačios įvairiausios ligos – akių, ausų, gerklės uždegimai, silpnumas, netgi maras. Juo smilkydavo ligonių kambarius, kad išvalytų orą. Dėl malonaus, mintis išgryninančio kvapo buvo naudojamas bažnyčiose smilkalų mišiniams. Gintaro papuošalus nešiodavo nuo sąnarių ligų, reumatų, skydliaukės sutrikimų, kaip amuletus nuo blogos akies. Gintarą kaip vaistą naudojo įvairiais pavidalais – gabalus dėdavo ant skaudamos vietos, gerdavo miltelius, smilkydavo, darydavo užpiltines. Tik tuomet, jei gintaras nepadėdavo, žmonės kreipdavosi į gydytojus. Tad kurgi slypi tokia gintaro galia?

Gintaro pagrindinė gydomoji medžiaga yra gintaro rųgštis, kuri patekusi į organizmą, padeda jam atsigauti, kovoti su ligomis. Kiekvieno gyvo sutvėrimo (žmogaus, gyvūno, augalo) organizme yra šios medžiagos. Žmogaus kūne per parą yra paganinama apie 200mg gintaro rūgšties, kuri iškart yra suvartojama. Tai natūralus biostimuliatorius, dalyvaujantis visų gyvų ląstelių energijos apykaitoje. Kvėpavimo proceso metu, ląstelėse esančiose organuose – mitochondrijose, vyksta Krebso ciklas. Jo metu deguonis verčiamas energija, šio proceso metu susidaro tarpinis produktas – gintaro rūgštis. Esant sunkiam fiziniam ar protiniam krūviui, stresui gintaro rūgštis pasklinda už ląstelės ribų, tai signalas viso organizmo funkcijoms, kad organizmui trūksta deguonies. Tada įsijungia kompensaciniai procesai – pagreitėja širdies darbas, pagerėja periferinė kraujotaka, intensyvėja endokrininės – hormoninės reakcijos, kiti reaguliaciniai mechanizmai.

Trūkstant gintaro rūgšties atsiranda nuovargio, apatijos jausmas. Dėl to pablogėja savijauta, silpnėja imunitetas, organizmas nebesugeba atsispirti neigiamam aplinkos poveikiui, mažėja darbingumas, vystosi ligos.

Gintaro rūgštis ne tik dalyvauja energijos apykaitoje, ji veikia antibakteriškai ir priešužgegimiškai, sustiprina ląstelių atsinaujinimo procesus, stabdo senėjimą. Ji yra visiškai nekenksminga, veikia net ir esant nedideliam kiekiui, todėl labai tinka gaminant maisto papildus, kosmetines ir medicinines priemones. Gintaro rūgšties turi ir tam tikri maisto produktai – rauginti pieno produktai, juoda duona, jūros gėrybės, rauginti kopūstai, tam tikri uogos ir vaisiai.

Gintaro rūgštis (sukcinatas) naudojama gydant įvairias ligas – plaučių ligas, astmą, alergines reakcijas, kraujotakos sutrikimus, gerina kepenų ir skrandžio funkciją, stimuliuoja nervų sistemą, stiprina mąstymą, padeda sutelkti dėmesį, mažina pagirių sindromą. Gintaro rūgšties poveikis stabdant auglių vystymąsi yra moksliškai įrodytas daugybės bandymų.

Gintaras – tikrai nepaprasta medžiaga. Jo poveikis nėra tik medicininis. Puikiai žinomos ir gintaro energetinės savybės. Tai vienas iš retų mineralų, kuris šildo, spinduliuoja teigiamą energiją. Užtenka tik įdėmiai žiūrėti į gintaro gabalėlį ir praeina nuovargis, stresas, tai puiki meditacija. O ką kalbęėti apie milijonus metų kauptą energiją, šviesą ir šilumą. Gintaras lyg tyčia sukurtas mums, Baltijos pakrančių gyventojams. Jis spinduliuoja saulės energiją, kurios mums taip trūksta. Ne veltui jis vadinamas „saulės akmeniu“. Tad sustokime valandėlei ir leiskime gintarui perduoti savo ramybę ir šilumą mums.

parengė Aistė Leonavičiūtė