forex trading logo

Prisijungti

Lankytojai

Straipsnių peržiūros
1006135

Pavasaris – pats metas pasirūpinti savimi

Vis aukščiau kopianti saulutė, čiulbantys paukšteliai, sugrįžtanti šiluma – patys tikriausi taip ilgai laukto pavasario pranašai. Tačiau kodėl dažnas iš mūsų jaučiamės pavargę, irzlūs, sudirgę? Atlikti tyrimai parodė, kad daugiau nei 50% žmonių vargina pavasarinio nuovargio sindromas.

Šis sindromas apibūdinamas kaip jėgų ir darbingumo sumažėimas, energijos trūkumas, irzlumas, dirglumas, bloga nuotaika. Tai paaiškinti galima gamtos bioritmais. Mūsų vidinis laikrodis nespėja prisitaikyti prie besikeičiančios gamtos, jis dar gyvena žiemos ritmu. Prie to labai prisideda nesveikas gyvenimo būdas, per žiemą sumažėjęs judrumas, su maistu gaunama per daug riebalų ir per mažai vitaminų ir mineralų. O kur dar nuolatiniai stresai, įtampa ir rūpesčiai. Tad ką daryti?

Labai padeda buvimas gryname ore, sportas ir masažas. Masažas pagreitina kraujo ir limfos apytaką, gerina širdies darbą, ramina ir atpalaiduoja. Taip pat mažina galvos skausmą – nuolatinį pavasarinio nuovargio palydovą. Masažas padeda mūsų organizmui pabusti, „prisuka“ vėluojantį vidinį laikrodį. O taip pat stiprina imunitetą, o tai pavasarį, nuolat keičiantis orams, yra itin aktualu.

Neverta griebtis nervų sistemą aktyvinančių vaistų, taip tik išderinsime savo organizmą. Geriau rinktis natūralius būdus, pasikliauti liaudies išmintimi. Pavasarį derėtų sumažinti kavos, alkoholio vartojimo. Šie produktai labai stipriai veikia nervų sistemą ir tikrai nepadeda prisitaikyti prie gamtos ritmų.

O be to pavasaris yra pats geriausias metas ruoštis artėjančiam vasaros ir lengvų drabužių sezonui. Pats laikas susirųpinti per žiemą sukauptais „riebaliukais“ ir atsiradusiu celiulitu. Kuo anksčiau pradėsime rūpintis savo išvaizda ir sveikata, tuo geresnių rezultatų pasieksime.

parengė Aistė Leonavičiūtė