forex trading logo

Prisijungti

Lankytojai

Straipsnių peržiūros
1006145

Celiulitas ir veiksmingas jo šalinimas 

Celiulitas problema tapo tik XXa viduryje, iki tol tai buvo normalu. Tokie dailininkai kaip Rubensas ir kt., duobutes ant klubų tapė su meile ir pasigėrėjimu. Po seksualinės revoliucijos įsigalėjo nauji grožio standartai. Madinga tapo lygi ir stangri oda. Reklamos rinka įtvirtino idėją, kad būtina kovoti su odos nelygumais. Celiulitas tapo apsileidimo ir nesveiko gyvenimo būdo simboliu. Dabar kiekvienas TV žiūrovas žino, kaip turi atrodyti idealus užpakaliukas bei kojos, ir kaip atrodyti jie neturi.

Kas vis dėlto yra tasai celiulitas?!

Nors buvo atlikta begalė tyrimų, niekas nenustatė, kas sukelia celiulitą. Vis dar neaišku, ar tai liga, ar kosmetinis defektas, ar normali moters būklė... Jis nepriklauso nei nuo amžiaus, nei nuo svorio, nei nuo rasės... Šią bėdą turi 85-98% visų suaugusių pasaulio moterų...

Vyrauja nuomonė, kad celiulitas (lipodistrofija) – lėtinis puraus jungiamojo audinio uždegimas. Tai specifinis riebalinio audinio pokytis, dėl kurio palaipsniui odos paviršiuje formuojasi nelygumai. Procesas prasideda, kai dėl tam tikrų priežasčių organizme pradeda kauptis skysčiai, riebalai, sutrinka odos kraujotaka ir limfos apytaka. Audiniuose didėja slėgis, taip silpnindamas vidines struktūras. Silpnėja ir riebalinių ląstelių sienelių pralaidumas. Tokiu būdu į jas patenka daugiau riebalų, jos didėja, grupuojasi su kitomis riebalų ląstelėmis ir pradeda spausti jungiamąjį audinį. Kolageno skaidulos tempiasi ir plečiasi, kad nesuplyštų pradeda tankėti ir kietėti. Formuojasi jungiamojo audinio ertmės, kuriose riebalinės ląstelės yra „užrakinamos“. Tokių granulių poodiniame sluoksnyje daugėja, oda tampa nelygi, pilna įdubimų. Dėl tvirto granulių apvalkalo dar labiau sutrinka kraujo ir limfos cirkuliacija, kaupiasi toksinai, maisto medžiagos ir deguonis nebegali patekti į visas ląsteles. Ir visas procesas nevaldomai pradeda eiti uždaru ratu.

Kaip ir kur pasireiškia celiulitas

Oda tampa nelygi, šiurkšti, dėmėta, nusėta rausvų mazgelių, gali pasitaikyti net kraujosruvų. Celiulitas pirmiausia pasireiškia ant šlaunų, klubų, sėdmenų, juosmens ir kryžkaulio srityje, pilvo apačioje, gali atsirasti ir ant rankų, pečių, kaklo užpakaliniame paviršiuje (vadinamasis „bizono sprandas“). Tačiau esant sunkesniam laipsniui gali pasireikšti ir kiti sutrikimai – kojų šąlimas ir mėšlungis, sąnarių tirpimas ir disfunkcija, karščiavimas, pilvo skausmai, pykinimas, svorio mažėjimas, nuovargis, progresuoja venų varikozė, apkraunamos pėdos, vystosi plokščiapėdystė. Tai lėtinis uždegimas, kuris silpnina imuninę sistemą. Esant sunkiems pažeidimams dažniau peršalama, triskart dažnesnės gripo ir peršalimo komplikacijos. O apie psichologinį diskomfortą nevertą net šnekėti...

Celiulito stadijos ir kaip jas gydyti

Celiulitas vystosi laipsniškai, jis gali prasidėti nuo 17-20m ir gali pasireikšti nevienodai – priklausomai nuo to, kaip moteris gyvena ir kiek skiria sau dėmesio. Skiriamos 4 jo stadijos.

  1. Pirma celiulito stadija - nežymios riebalų sankaupos, moteris gali net nepastebėti pokyčių. Oda atrodo tarsi patinusi, spaudžiant pirštais skausmo nejuntama, oda greit atsistato. Šioje stadijoje pradeda kauptis skysčiai, tačiau žymesnio kraujotakos sutrikimo nėra. Šiame etape tereikia šalinti skysčius. Gali padėti mankšta, patinusių vietų masažavimas, limfodrenažinės procedūros, pirtis, galima atlikti masažo kursą, efektyviai veikia anticeliulitinės kosmetikos priemonės.
  2. Antra celiulito stadija - jau pastebimi nežymūs odos nelygumai, suspaudus odą matomi mazgeliai. Išryškėja kraujagyslių susilpnėjimo požymiai. Reikia imtis veiksmingesnių priemonių – intensyvus probleminių vietų masažas, sportas, subalansuota mityba, anticeliulitiniai kremai, kontrastinis dušas, įvyniojimai, anticeliulitinis masažas.
  3. Trečia celiulito stadija - plika akimi matomi nelygumai. Čia gali padėti ultragarso terapija (lipokavitacija), limfodrenažinis masažas, elektrolipozė, įvyniojimai, vakuuminis masažas, anticeliulitinis masažas, mezoterapija.
  4. ketvirta celiulito stadija - oda atrodo neestetiškai, gumburiuota, raukšlėta, suglebusi. Jaučiamas skausmas, oda įgyja melsvą atspalvį. Pažeistos nervų galūnėlės, gali prasidėti odos nekrozė. Šios stadijos celiulitas praktiškai neišgydomas, gali padėti chirurginis gydymas (liposakcija), tačiau nereikėtų nusiminti ir bandyti visas įmanomas priemones.

celiulito tipai

Priklausomai nuo odos pokyčių celiulitas skirstomas į „kietąjį“ ir „minkštąjį“.

  1. „Kietasis“ celiulito tipas - oda išlieka stangri ir elastinga, tačiau tampa sausa, iškyla kauburiai, kurie gali tapti skausmingi. Tokie pokyčiai būdingesni sportuojančioms moterims.
  2. „minkštasis“ celiulito tipas - oda tampa suglebusi, tai vyresnio amžiaus, neskausmingas celiulito tipas. 

Celiulitas vystosi laipsniškai, ir kai jis jau pastebimas, visas procesas yra gana toli pažengęs. Todėl reikia atidžiai save stebėti ir imtis priemonių vos pastebėjus odos pokyčius.

Autorė masažuotoja Aistė Leonavičiūtė